Drabinki gimnastyczne jako sposób na poprawę kondycji fizycznej

drabinka gimnastyczna w pokoju dziecka

Sprawność i kondycja fizyczna nie powinny być elementami kojarzonymi wyłącznie ze sportowcami i ich pracą, lecz z każdą osobą- czy to dorosłą, czy dzieckiem- bowiem od nich zależne jest nasze codzienne funkcjonowanie. Firma BenchK oferuje meble sportowe, w tym drabinki gimnastyczne, przy których ćwiczenia to doskonały sposób na poprawę formy i tym samym zadbanie o siebie i bliskich. Drabinka gimnastyczna daje możliwość stworzenia we własnym domu mini-siłowni i wykonywania przy jej użyciu różnorodnych ćwiczeń, wpływających na poszczególne partie ciała.

Proste ćwiczenia przy drabince gimnastycznej

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, przy drabinkach gimnastycznych może ćwiczyć każdy, bez względu na wiek czy sprawność. Zestaw kilku prostych, bezpiecznych a jednocześnie skutecznych ćwiczeń, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, pomoże w poprawie kondycji fizycznej oraz wpłynie pozytywnie na codzienne funkcjonowanie. Każde ćwiczenie wykonujemy w seriach- od 1 do 3- w zależności od własnych możliwości. Każda seria liczy 10 powtórzeń.

  • Brzuszki

Jest to ćwiczenie stymulujące przede wszystkim mięśnie brzucha. Istnieje kilka możliwości na wykonanie tego ćwiczenia. Pierwszym z nich jest położenie się na plecach, zahaczenie stopami o najniższy szczebel drabinki i wykonywanie skłonów (brzuszków) w taki sposób, by głowa znajdowała się jak najbliżej drabinki. Można sobie ułatwić podciąganie do góry, zakładając ręce za głowę. Drugim wariantem ćwiczenia jest przywarcie na stojąco plecami do drabinki, uniesienie rąk jak najwyżej i chwycenie szczebla drabinki. Następnie trzymając się oburącz podniesienie nóg w taki sposób, by kolana maksymalnie dotykały klatki piersiowej.

Drabinka gimnastyczna w domu
  • Zwis na drabince

Jest to ćwiczenie wzmacniające mięśnie kręgosłupa oraz stymulujące mięśnie brzucha. Tutaj również istnieje kilka możliwości jego wykonania. Jednym z nich jest uchwycenie wysoko nad głową oburącz szczebla drabinki, stojąc do niej tyłem tak, by nie dotykać nogami podłoża. Ćwiczenie polega na wykonywani wyprostowanymi i złączonymi nogami ruchów wahadłowych na boki. Ważne, by starać się zachować w pionie pozostałą część ciała, napinając jednocześnie mięśnie brzucha i pleców. Inną opcją jest zwis na drabince i na przemian przyciąganie złączonych nóg jak najbliżej klatki piersiowej oraz ich opuszczanie. Pamiętać należy, by plecy cały czas dotykały drabinki, w tym celu napiąć mięśnie brzucha i pleców. Jeszcze innym ćwiczeniem jest po prostu swobodny zwis. Można tutaj również delikatnie ruszać stopami na wysokości kostek- na boki lub kręcić dookoła.

  • Wspinanie po drabince

Ćwiczenie na mięśnie nóg i ramion. Pierwszy wariant ćwiczenia to po prostu wspinanie się jak po zwykłej drabinie- ważne by dorośli robili to naprzemiennie- gdy na górnym szczeblu jest lewa ręka, to za nią podąża prawa noga i odwrotnie, zaś dzieci mogą wykonywać łatwiejszą wersję ćwiczenia- a więc ta sama ręka i ta sama noga. Kolejną opcją wykonania tego ćwiczenia, jest wspinanie się ale co drugi szczebel drabinki. Oburącz chwytamy się drabinki wyżej nad głową, po czym nogi wspinają się, omijając co drugi szczebel. Następnym wariantem jest wspinanie się do góry poprzez skoki na poszczególne szczeble. Tutaj również chwytamy oburącz tuż nad głową, stopy stawiamy w niewielkiej odległości od siebie i wskakujemy na poszczególne szczeble, coraz wyżej. Wskakujemy i co trzy szczeble przekładamy ręce wyżej. Jest to już trudniejsza wersja ćwiczenia.

Drabinka gimnastyczna niezbędnym elementem każdego mieszkania

To tylko kilka ćwiczeń, z szerokiego wachlarza możliwości, jakie daje drabinka gimnastyczna. Firma BenchK oferuje profesjonalny, certyfikowany sprzęt do ćwiczeń, dzięki któremu w każdym domu można stworzyć kącik do codziennej aktywności fizycznej. Drabinki gimnastyczne po zamontowaniu zajmują niewiele miejsca a ich designerskie wykonanie sprawia, że pasują do każdego wnętrza, stanowiąc dodatkowy element jego wystroju. W ofercie znajduje się szeroki wybór drabinek gimnastycznych, jak i dodatkowe elementy, które poszerzą pakiet naszych ćwiczeń. Są to między innymi drążki do podciągania, kółka gimnastyczne, lina do wspinania z huśtawką czy materace.

Dzięki codziennym ćwiczeniom przy drabince gimnastycznej poprawisz swoją kondycję fizyczną, wzmocnisz poszczególne partie ciała i na pewno poczujesz się lepiej. To doskonały element, do stworzenia swojej prywatnej lub rodzinnej mini-siłowni. Zacznij już dziś!