Drewniane wyroby przydatne do każdego biura

Drewniane wyroby przydatne do każdego biura

Pracując w biurze, potrzebujemy miejsca dla wielu niezbędnych rzeczy i dokumentów, które nierzadko powinny znajdować się pod ręką. Wymagania od pracownika biurowego dobrego systemu segregowania przedmiotów jest więc jak najbardziej pożądane. Sposobów na utrzymanie porządku dla różnych przyborach biurowych jest sporo, ale niestety większość używanych do tego celu pojemników wykonana jest z kiepskich i nieestetycznych materiałów.

Drewniane sprzęty biurowe

Papier, plastik i metal są w najróżniejszych połączeniach najczęstszymi materiałami używanymi w „wystroju” biur. Takie sprzęty biurowe, jak metalowe szafki, czy plastikowe segregatory albo stojaki na dokumenty są popularne, ale nie ze względu na ich estetykę, lecz niską cenę. Estetyka tych przedmiotów niestety niewiele ma wspólnego z dobrym smakiem, a biuro wygląda przy takich sprzętach nieciekawie i monotonnie. Praca wykonywana w takich warunkach nie musi być koniecznie gorszej jakości, ale otoczenie ma jednak spory wpływ na nasze samopoczucie, a więc de facto również na wydajność.

Materiałem droższym, zawsze modnym i na czasie jest natomiast drewno, ale chociaż drewniane sprzęty biurowe są solidniejsze od plastikowych albo blaszanych, w biurach są stosowane stosunkowo rzadko.

Powodem jest przekonanie, że cena, waga oraz pewne kuriozum w postaci rzekomych drzazg czynią drewno w biurze niepożądanym. Tymczasem współczesne metody obróbki drewna sprawiają, że przedmioty biurowe z drewna różnego przeznaczenia są lekkie, gładkie i przyjemne w dotyku oraz funkcjonalne. Cena może być nieco wyższa, ale nie tak znowu dużo, jeżeli weźmiemy dla porównania wytrzymałość przedmiotów z plastiku czy metalu.

Drewniane wyroby do biura – rodzaje

W znakomitej większości biur istnieje duże zapotrzebowanie na zróżnicowane miejsca do składania dokumentów i jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest w tym wypadku segregator w kształcie stojącej półki z kilkoma przegrodami do dyspozycji. Jest to wygodny i prosty sposób na szybkie składanie oraz pobieranie dokumentów do pracy i które równie łatwo i szybko można przekierować na inne stanowisko biurowe.

W przypadku obiegu większej ilości dokumentów lub potrzeb przechowywania również przedmiotów o zróżnicowanych rozmiarach i kształtach lepiej sprawdzają się organizery z szufladami. Można w nich umieścić tusze do tonerów, zapasowe przybory do pisania, a także sprzęty biurowe w rodzaju dziurkacz, czy zszywacz.

Z kolei niewielka drewniana skrzyneczka z przegrodami sprawdzi się przy różnego rodzaju drobnych akcesoriach jak np. pinezki albo magnesy na tablice. Jest to o tyle wygodne, że taka skrzynka będzie czytelnym miejscem dla każdego pracownika biura, dzięki czemu oszczędzony zostanie czas na poszukiwania niezbędnego drobiazgu po szufladach biurka.

Drewniane sprzęty do biur są przy tym estetycznie wykonywane, a także coraz częściej ekologiczne. Wiele firm dba o to, aby ich produkty były wykonywane z drzew, których wycięcie stanowiło konieczność, np. z wykrotów po przejściu huraganów.

Naturalne drewno – element aranżacji biura

Z drewna można również uczynić dosyć przytulną przestrzeń biurową pod względem aranżacji. Cienkie listwy z litego drewna są wytrzymalsze od plastiku i nie korodują jak metale, a przy tym są eleganckie i nie przytłaczają swoim wyglądem. Mogą być odskocznią od powszechnych i mało estetycznych przedmiotów biurowych wykonanych z innych materiałów. Ponadto zarówno boazerię, czy drewniane segregatory i inne sprzęty biurowe można pomalować na dowolny kolor lub przyozdobić w inny sposób, gdyby znudził się widok drewnianych słojów.

Takie biuro niekoniecznie na tym straci, a może nabyć niepowtarzalnej elegancji. Jest też inna korzyść, jeżeli np. jesteśmy reprezentantami branży specjalizującej się w produktach proekologicznych. Biuro, do którego wejdą interesanci, a przedstawione z materiałów zgodnych z naturą, z całą pewnością będzie się lepiej prezentowało nawet od biur w chromie i szkle.