Jakie oprogramowanie ERP najlepiej wybrać do firmy?

system erp jaki wybrać

Technologia jest niezmiernie istotnym filarem każdej współcześnie działającej firmy czy przedsiębiorstwa i to niezależnie od branży. Jest pomocna w niemal każdym jej zakresie. Dlatego tak ważne jest oparcie swojej działalności na odpowiednim oprogramowaniu ERP, które znacznie usprawni, ułatwi, przyśpieszy i usystematyzuje pracę oraz przyczyni się do rozwoju przedsiębiorstwa. Jakie oprogramowanie ERP będzie jednak najlepsze do firmy? Jakie wybrać?

Na wstępie przypomnijmy skrótowo czym jest ERP. Z angielskiego Enterprise Resource Planning (Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa) to funkcjonalny system informatyczny, służący do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Swoim zakresem obejmuje między innymi zarządzanie magazynem i towarem, sprzedaż, produkcję, finanse i księgowość, kadry i płace, wszelki kontakt z klientem i wiele, wiele innych procesów każdego przedsiębiorstwa. Co więcej, system ten charakteryzuje wspólna baza danych, co znacznie ułatwia przepływ informacji w obrębie danej korporacji. To wszechstronne oprogramowanie dedykowane jest dla wszystkich firm, niezależnie od branży i wielkości.

Jakie oprogramowanie ERP najlepiej wybrać do swojej firmy gdy nie do końca czujemy się ekspertami w tym temacie a na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorakich produktów? Jak więc zdecydować się na najlepszy dla nas wariant? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Rozwiązanie najlepsze dla Twojej firmy- bez zbędnych elementów

Każdy chce posiadać wyłącznie taki produkt, z którego w pełni będzie korzystał i który nie będzie posiadał zbędnych elementów, gdyż po pierwsze- po co płacić za coś, czego się nie używa a po drugie, zbędne oprogramowanie to utrudnienie w pracy, gdyż zwiększa się zakres do poszukiwania narzędzi, z których realnie potrzebujmy skorzystać. Najlepszy system to taki, który może zaoferować dokładnie tyle ewentualności, ile dana firma potrzebuje. A więc warto wybrać oprogramowanie dające możliwość idealnego dopasowania się do profilu działalności konkretnego podmiotu.

Rozwiązanie takie proponuje WAPRO ERP od Asseco. Zakres funkcjonalny oferowanego systemu dostosowuje do potrzeb firmy, z jednoczesną sposobnością rozbudowy i uruchomienia kolejnych funkcji we wdrożonym już systemie gdy zajdzie taka potrzeba. Jest to o tyle ważne, gdyż pozwala na zdecydowanie łatwiejsze i szybsze wprowadzenie zmian  organizacyjnych, niż w przypadku konieczności uruchamiania kolejnego systemu.

Jest to nowoczesny, zintegrowany system ERP, złożony z inteligentnie współpracujących ze sobą programów. Znacznie wpływa na efektywność działań, zwiększa konkurencyjność oraz wpływa pozytywnie na rozwój firmy. Pozwala na zarządzanie zarówno procesami wewnętrznymi firmy, jak i zakresem działań powiązanych z podmiotami zewnętrznymi, jak chociażby w ramach przebiegu dostaw czy kontaktu z klientami. Umożliwia integrację z systemami zewnętrznymi oraz tworzenie własnych, specyficznych modułów specjalnie na potrzeby danej firmy.

Zwiększenie wydajności firmy, niezależnie od jej pozycji

Kolejnym systemem ERP, który sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie, jest enova365 ( cennik oprogramowania enova znajdziesz tu – https://cenova.pl/cennik/ ). To również innowacyjne oprogramowanie, które pozwala na kompleksowe zarządzanie firmą, wspierające wszystkie obszary jej działalności i pozwalający na znaczne zwiększenie wydajności operacyjnej podmiotu. Narzędzie bazuje na modułach przeznaczonych dla ściśle określonych działów firmy, takich jak kadry i płace, sprzedaż i CRM, finanse i księgowość, procesy, handel i magazyn, windykacja, produkcja, delegacje służbowe, wypożyczalnia, business intelligence. Mogą one działać samodzielnie, mając wspólną bazę danych, co ułatwia transfer informacji. Ponadto na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa istnieje możliwość wdrożenia nowych elementów, nawet takich, które dedykowane są wyłącznie jednej firmie, pozwalając na całkowitą jego personalizację. Co więcej, to jedyne oprogramowanie w kraju, dzięki któremu możliwe jest korzystanie z różnych interfejsów na poziomie bazy danych. System jest też na bieżąco aktualizowany, co dodatkowo wpływa na jakość jego użytkowania.

Rozwiązanie to jest również o tyle dobre, iż dostępne są do wyboru trzy jego warianty tak, by w jak najlepszym stopniu odpowiadać potrzebom każdej firmy. I tak:

  • wariant srebrny przeznaczony jest dla małych przedsiębiorstw w początkowej fazie rozwoju;
  • wariant złoty poświęcony średnim przedsiębiorstwom, które prężnie się rozwijają;
  • wariant platynowy dedykowany dużym przedsiębiorstwom o ugruntowanej pozycji oraz dla instytucji publicznych.

Warto zdecydować się na sprawdzone rozwiązanie, które dopasowuje się do potrzeb danego przedsiębiorstwa oraz jest stale unowocześniane. Tylko taki produkt da gwarancję osiągnięcia sukcesu Twojej firmie oraz przyczyni się do jej rozwoju, a to wszystko w sposób łatwy, funkcjonalny, innowacyjny i bezpieczny.