Profesjonalna sesja ciążowa – pamiątka na całe życie

sesja ciążowa w słonecznikach

Okres oczekiwania na dziecko to dla rodziców wyjątkowy czas, ale także jakże ulotny. Warto więc zatrzymać te chwile na dłużej i cieszyć się nimi w dowolnym momencie. Możliwość taką, oprócz otrzymywanych od lekarza ginekologa prowadzącego ciążę zdjęć z USG, daje wykonanie sesji ciążowej. Dzięki niej zarówno rodzice, jak i mające pojawić się już wkrótce na świecie maleństwo, zachowują wspaniałą pamiątkę na całe życie.

Sesja brzuszkowa jest niewątpliwie jednym z elementów, o którym przyszli rodzice nie mogą zapomnieć przed przyjściem dziecka na świat. Okres ciąży i noszenie pod sercem malej istoty jest z pewnością wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Jest to uczucie nie do opisania, dlatego warto uwiecznić to na fotografii. Nic tak jak ona nie uchwyci nie tylko czasu oczekiwania, ale również emocji i kobiecości przyszłej mamy- jej wrażliwości, piękna, delikatności i tego szczególnego błysku w oczach oraz aury, która świeci nad nią tak mocno, jak nigdy dotąd. Blask ten przyćmiewa całe zmęczenie i wszelkie inne mankamenty związane z przebiegiem ciąży. Stąd też każda mama podczas sesji czuje się piękna i pewna siebie.

Fotografia ciążowa fot. https://www.paulinareczek.pl/

Fotografia ciążowa – w którym miesiącu?

Najlepszym czasem na wykonanie sesji brzuszkowej jest koniec 7 a początek 8 miesiąca ciąży, gdyż większość kobiet czuje się wtedy jeszcze nie tak ociężale i na tyle dobrze, by móc swobodnie się poruszać i wyjść z domu. Nie ma więc co czekać do ostatniej chwili, bo może się również okazać, że maluszek zdecyduje się przyjść na świat nieco wcześniej. Warto więc już po połowie ciąży pomyśleć o wyborze fotografa i ustaleniu wstępnej daty. Czas ten jest również odpowiedni z tego względu, iż kobieta ma już wtedy ładnie zarysowany brzuszek, który jest przecież głównym punktem zainteresowania podczas sesji ciążowej.

Sesja w studio czy plenerze, indywidualnie czy z rodziną?

Oczywiście wybór jest indywidualną kwestią każdej kobiety, gdyż większość fotografów w swojej ofercie posiada zarówno możliwość wykonania sesji w plenerze, jak i studio. Pod uwagę należy wziąć porę roku, pogodę a przede wszystkim własne upodobania. Najlepiej wcześniej poszukać w sieci przykładowych fotografii i zastanowić się, co najbardziej nam odpowiada i na czym nam zależy. Fotograf zapewne będzie na tyle elastyczny, by dostosować się do potrzeb swojego klienta. Mówiąc bowiem o porze roku nie można wykluczać sesji plenerowej zimą, bo ma ona oczywiście swój niezwykły urok. Nie będzie to jednak sprzyjające rozwiązanie dla kogoś, kto niekomfortowo czuje się w niższych temperaturach, wtedy zdecydowanie lepiej wybrać sesję w studio. Sesja ciążowa w plenerze ma trochę inny charakter, niż sesja w studio. Sesja studyjna jest bardziej intymna, tu uwaga skupia się przede wszystkim na kobiecie, wszystko inne schodzi na drugi plan, tło jest często rozmazywane. W sesji w plenerze tak samo ważna jest cała otoczka, tło- jego różnorodność i piękno łona natury, kwiatów, łąk, pól, jezior, parków. Bez względu jednak na wybór miejsca, każda sesja będzie wyjątkowo a magiczne chwile warte uwiecznienia.

Indywidualną kwestią każdej kobiety jest również to, czy w sesji będą uczestniczyć same, czy będzie im towarzyszył partner lub dzieci. Warto skorzystać z tej drugiej opcji, gdyż fotograf zawsze wykona kilka ujęć samej mamie, a dodatkową opcją będą zdjęcia z rodziną. Ponadto przyszła mama będzie czuła się zapewne pewniej w towarzystwie partnera czy dzieci.

Jak się ubrać na sesję brzuszkową?

Warto najpierw z fotografem ustalić szczegóły sesji, gdyż będą mieć one wpływ na to, w jaki sposób odpowiedni się do niej przygotować w kwestii ubioru. Aby uwydatnić brzuszek przyszłej mamy, najlepiej sprawdzają się obcisłe jednokolorowe długie sukienki lub prosta koszulka, dla bardziej odważnych mam odpowiednia będzie sama bielizna. Zresztą większość profesjonalnych fotografów posiada stylizacje ciążowe, które użycza na potrzeby sesji (zarówno ubrania, jak i rekwizyty). Ponadto trzeba oczywiście zwrócić uwagę i dostosować ubiór do panującej pory roku jeśli sesja odbywać będzie się w plenerze- dbając przede wszystkim o zdrowie maleństwa i przyszłej mamy. Jeśli w sesji oprócz kobiety uczestniczyć będzie partner lub dzieci, należy pamiętać, by stroje wszystkich były ze sobą spójne, zarówno w stylu, jak i kolorystyce (lepiej sprawdzają się tu proste stroje, np. jednakowe, białe T-shirty).

O czym jeszcze warto pamiętać?

Dobrze, aby kobieta przed sesją miała wykonany profesjonalny makijaż fotograficzny, który maksymalnie uwydatni jej urodę na fotografii. Nie można zapomnieć również o zabraniu na sesję dodatków podkreślających jej indywidualny charakter, takich jak zdjęcie USG, buciki, małe ubranka, skarpetki lub zabawkę. I na koniec najważniejsze- szeroki uśmiech, który na każdej fotografii zdziała cuda!