Jak wyglądają dziś nowoczesne meble?

nowoczesne meble

Na przestrzeni lat zmienia się wiele rzeczy- moda, technologia, ludzie, świat. Także i trendy i style w dziedzinie meblarskiej. Pomimo pewnych własnych upodobań, chcemy być na bieżąco z nowinkami również i w tej branży. Co cechuje więc współczesne nowoczesne meble i co jest teraz na topie? Temat przybliżymy w niniejszym artykule.

Meble dawniej

Jeszcze wcale nie tak dawno nie było takiego wyboru mebli, jaki mamy obecnie. W pokojach dziennych i salonach królowały obszerne meblościanki, które mieściły sterty ubrań i masę innych rzeczy w zamykanych szafkach, kryształowe naczynia czy książki na przeszklonej półce oraz haftowane serwetki na wystającym blacie. Całość w jednolitym, najczęściej ciemnym kolorze, zajmowała powierzchnię całej jednej ściany. Do tego tradycyjna wersalka obita zwykłym materiałem i prosty, drewniany stół, często z możliwością jego przedłużenia oraz w komplecie twarde, drewniane, skrzypiące krzesła. Taki zestaw miał być przede wszystkim funkcjonalny, nikt nie zwracał szczególnej uwagi na wygląd, gdyż po prostu nie było w czym przebierać albo po prostu większości nie było stać na piękne, drogie meble sprowadzane zza granicy.

Meble dziś

Współczesny rynek oferuje nieprzebrane możliwości w wyborze mebli różniących się stylem, formą, kolorystyką, jakością, użytym materiałem, zdobieniami, funkcjonalnością i masą innych rzeczy. Dodatkowym atutem, oprócz ogromnego wyboru i dostępności mebli, jest ich zróżnicowana cena. Dziś, by móc cieszyć się ładnymi, funkcjonalnymi meblami nie trzeba wcale pracować na nie pół roku. Oczywiście dostępne są i takie meble, których cena jest wysoka, między innymi ze względu na użyte rzadkie materiały do ich produkcji czy też konieczność skorzystania z nowoczesnych technologii podczas ich tworzenia.

Jak wyglądają współcześnie nowoczesne meble

Oczywiście nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, gdyż producenci nie ograniczają się wyłącznie do produkcji jednego stylu. Tak było dawniej, że dostępnych było jedynie kilka wzorów podobnego produktu w ograniczonej kolorystyce. Dziś mamy ogromny wybór wszelkiego rodzaju mebli, podyktowany wieloma gustami użytkowników. Można wyróżnić jednak pewne elementy, które wyróżniają współczesne meble, nadając im jednocześnie miano nowoczesnych.

Po pierwsze jest to pewien minimalizm, co niekoniecznie jest tu synonimem prostoty. Objawia się on brakiem zbędnych zdobień i bezcelowych detali. Prosta forma to nadal podstawa, jednak często przełamana jest ona dodatkiem na przykład skosów lub innym, ciekawym podziałem bryły, ramką z innego materiału i w innym kolorze lub charakterystycznym, wyróżniającym się uchwytem.

Po drugie prostota ta przejawia się także w kolorach mebli. Dziś to, co naturalne, kojarzy się z luksusem. Popularne są więc meble z litego drewna, o jasnych, ciepłych barwach. Pożądane są również naturalne tekstury drewna oraz wszelkiego rodzaju sęki i wgłębienia, które sprawiają, że dany mebel staje się jedyny w swoim rodzaju i nie ma drugiego takiego samego. Dodatkiem do naturalnego drewna są także w modzie podstawowe kolory, takie jak biel czy czerń, wprowadzające pewien kontrolowany kontrast i dynamikę.

Kolejnym elementem charakterystycznym dla nowoczesnych mebli roku 2020 to meble z lustrzanym połyskiem, czyli o frontach lakierowanych na wysoki połysk. Efekt ten wprowadza pewien luksus i elegancję do wnętrza, w którym pojawiają się tego rodzaju meble. Oczywiście nadal najlepiej, jeśli są to meble z naturalnego drewna o wysokiej jakości. Są one często łączone z przeszklonymi witrynami, co nadaje im pewnej lekkości. Taki mebel sprawia, że pomieszczenie nabiera nowego blasku a dodatkowo mamy pewność, że naturalne drewno oraz przeszklenie są rozwiązaniami zarówno funkcjonalnymi, jak i ponadczasowymi.

Jeszcze innym wyróżnikiem nowoczesnych mebli jest użycie technologii LED poprzez wbudowane punkty świetle w witrynach i innych meblach. Oprócz tego, że światło takie, oświetla i podkreśla przedmioty umieszczone na półkach, to dodatkowo ociepla i rozświetla cale pomieszczenie, nadając mu przytulnego charakteru.

Rad-pol jest producentem nowoczesnych mebli włoskich, pasujących do każdego stylu i wnętrza. W ofercie posiada ogromny wybór ponadczasowych mebli, których wyróżnikiem jest najlepsza jakość i niesztampowy wygląd.

Wszystkie te elementy wyróżniające współczesne nowoczesne meble wprowadzają pewien design i awangardę, zachowując jednocześnie odpowiednią dawkę uniwersalizmu. Dzięki takim proporcjom mamy pewność, że takie meble będą śmiało mogły kołować w naszych wnętrzach przez wiele lat.